Yücel Koşal

yucelYücel Kosal  Yönetici ve Takım Koçu

Seyahat acentacılığı alanında başarılı kariyerindeki son görevini İngiltere merkezli First Choice Holidays Plc UK firmasının Türkiye’deki acentası olan HotelBeds Turizm’in genel müdürlüğü görevi ile noktaladıktan sonra yönetici koçluğu, takım koçluğu ve eğitmenlik yolculuğuna başladı. İlk Koçluk eğitimlerini Coaching Training Institute’den, sertifikalı bir takım koçu olmak için takım koçluğu eğitimlerini de organizasyon ve ilişki sistemleri koçluğu sertifika programı olan Center For Right Relationship (CRR)’dan aldı.

Uluslararası Koçluk Federasyonu tarafından Akredite Adler International Learning profesyonel koçluk programı ile tanıştı ve 2010 yılından beri Adler fakülte üyesi olarak yeni koçlar yetiştirme ve Practicum sertifikasyon programlarında eğitmenlik ve mentorluk yapıyor. Daha çok kurumlarla yönetici ve takım koçluğu aynı zamanda da koçluk ve liderlik eğitimleri projelerinde yer almaktadır. Koçluk yaklaşımını kişinin, hedefleri doğrultusunda içinde zaten var olan potansiyelinin açığa çıkması için yolculuğu sırasında kendisine eşlik etmek ve ihtiyacı olduğu dönemlerde desteklemek ve gerektiğinde meydan okumak olarak özetliyor.

Atlarla yapılan bir liderlik programı olan Horse Dream Liderlik eğitiminin lisanslı eğitimcisidir. Bu konuda hedefi, geleceğe önem veren ve bugünün meydan okumalarının üstesinden gelecek ve yarının problemlerine hazır olabilme kapasitesini geliştirmek isteyen liderlerin; kişisel öğrenmelerini, takım ve ilişki kalitelerini arttıracak liderlik ve koçluk programları düzenlemek.

Genelde Yücel Kosal’ı tanıyanlar hayatının rönesans dönemini yaşayan bir doğa hayranı ve kişisel gelişim bağımlısı olarak tanımlarlar.

Ayrıca yönetici ve takım koçluğu alanında toplam 2400 saatlik deneyimi vardır.