Mutluluk Okulu

mutlulukokulu_img

Mutluluk Okulu 

Yaşadığımız her an bir tılsım… Onu mutlulukla dolduralım.

Kendi potansiyelini tam olarak gerçekleştirmek, daha huzurlu bir yaşam sürmek, iş stresini azaltmak; kısaca mutluluk yolculuğuna çıkmak isteyenler için bir okul kurduk.

Mutluluk Okulu, “ben kimim”, “mutluluk benim hangi adımımda saklı”, “daha fazla nasıl mutlu olabilirim” sorularını içinde saklayan herkes için yararlı bir zihin açma kılavuzu oluşturuyor. Mutluluk Okulu, geçmişteki hataların, mutsuzlukların ya da  başarısızlıkların yükünü hafifleterek daha doyumlu bir geleceğe yelken açmak isteyenler için tasarlandı.

Mutluluk Okulu’nun yaratıcısı Dr. Ebru Nurluoğlu profesyonel koç ve kişisel gelişim / değişim uzmanıdır. Son 15 senedir Kamboçya’dan Paraguay’a mutluluk üzerine araştırmalar yapan Dr. Nurluoğlu; gözlemlerinden, okuduklarından, araştırma sonuçlarından, seyahat izlenimlerinden, mutlu olan ve olmayan kişilerle sohbetlerinden öğrendiklerinin sentezini bu okulda katılımcıların mutluluğuna sunuyor.

Mutluluk Okulu’nda iş ve hayat deneyimi bütünsel olarak yani zihin, beden, ruh birlikteliği çerçevesinde ele alınıyor. Bütünleşik yaşam deneyimi olarak adlandırabileceğimiz bu bakış açısıyla çalışanlar kendi durumlarını tekrar gözden geçirme fırsatını bulmakta ve böylece başarı, ilişki, kendini gerçekleştirme gibi kavramların içini daha etkin bir biçimde doldurma yollarını öğrenebilmektedirler.

Mutluluk Okulu eğitim ve atölyeler sonrasında katılımcıların, iş ve özel hayatlarında başkalarıyla olan iletişimlerinin kolaylaşmasını ve günlük hayatlarında mutluluk hedefleri doğrultusunda daha bilinçli seçimler yapmaya başlamalarını amaçlıyor. Ayrıca, okulun katkıları arasında, kişiye planlamalarını kolaylaştırarak, hayatında istediği değişiklikler için gerekli adımları atmasına destek olmak var. Bu doğrultuda Mutluluk Okulu’nun profesyonel danışmanları, koçları ve eğitimcileri hayatlarında değişim için itici güç arayanlara aradıkları fırsatı sunmaya hazır şekilde katılımcıları bekliyorlar…

Mutluluktan mezun olmanız dileğiyle..


MUTLULUK ŞİMDİ BAŞUCUNUZDA!

MUTLULUĞU KOVALAYANLARA…

Değişim Koçu Dr. Ebru Nurluoğlu, yaratıcısı olduğu “Mutluluk Okulu” konseptini kitaplaştırdı. İş ve özel hayatınızı yeniden tasarlayarak daha huzurlu ve mutlu var olabilmek için ihtiyacınız olan kılavuz, şimdi hazır. Dr. Ebru Nurluoğlu; ‘Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni / Mutluluk Kılavuzu’ ismini verdiği kitabını okuyucuların beğenisine sundu.

Dr. Ebru Nurluoğlu, yıllarını vererek yaşam süzgecinden damıttıklarını, yormadan ve kavram kargaşası yaratmadan; sade ve anlaşılır bir dille bu kitapta özetliyor: “Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni / Mutluluk Kılavuzu”.

Niyetiniz mutlu olmaksa bu kitaba bi’ göz atın…

Uyanık Olun! Mutluluk kaslarınıza sahip çıkın…

Kitap, daha fazla mutlu olmak için bir kılavuz niteliğinde; kişinin mutluluğunu gözden geçirme kitabı. Mutluluk Kılavuzu’nda yer alan bilgilerin, önerilerin ve gözlemlerin tümü; kişisel gelişimin neresinden başlayacağını bilemeyenler, ne yapacaklarına karar veremeyenler için sadeleştirilmiş bir yol haritası oluşturuyor. İçinde mutluluğa dair farkındalık geliştirmek için pek çok uygulama var.

Hayatının kontrolünü eline almak isteyenler için fırsat…

Hayatınızı gözden geçirip, daha mutlu olmak adına yeniden biçimlendirmek istiyorsanız; bu kitabın size yol arkadaşlığı edeceğinden hiç kuşkunuz olmasın.

Akademisyen Dr. Ebru Nurluoğlu mutluluk kavramını somutlaştırıyor…

Dr. Ebru Nurluoğlu; dünyanın en ücra köşelerine mutluluk araştırmaları için seyahat eden, çok okuyan, araştıran, irdeleyen ve sentezleyen bir akademisyen. Mutluluk alanında dünya literatürüne ustaca hâkim olan ender kişisel gelişim uzmanlarından biri. Aynı zamanda kendi geliştirdiği yaratıcı kavramlarla ufuk açan bir kişisel gelişim uzmanı. Bu kitapta da yalın anlatımıyla, mutluluk gibi soyut bir konuyu somutlaştırarak okuyucunun hizmetine sunuyor.

“Kendinden Kaçarken Yakaladım Seni / Mutluluk Kılavuzu” sadece mutluluk konusunda değil pek çok konuda yaşam algınızı değiştirmenin yollarını çok pratik şekilde sunuyor. Kitabın anlattıklarını tek başınıza uygulamak yerine bir grup dinamiğinden güç almak isterseniz yazarın Mutluluk Okulu’nu da ziyaret edebilirsiniz. (www.mutlulukokulu.com.tr)

Kitabın illüstrasyonları ve tasarımı, JWT International İstanbul Reklam Ajans’ından Murat Bektaş’a ait. Kitabın geliri, geçen sene genç yaşta hayata veda eden, koçluk camiasının öncülerinden Ersin Günöy adına açılan “Balev Ersin Günöy 86” kütüphanesine bağışlanacak.

kitap-5-baski