Dr. Ebru Nurluoğlu


elif-nurluoglu-2
Dr. Ebru Nurluoğlu 
PCC, ACPC, ACT, CLC

Ebru Nurluoğlu Mutluluk Okulu yaratıcısıdır.

Saint Benoit Fransız Lisesi’nden sonra Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirmiştir. Yüksek lisans tezini New York ve Yeditepe Üniversitesi’nde iş dünyası ve reklamcılık alanında gerçekleştirmiştir. Doktorasını İstanbul Üniversitesi’nde sivil toplum kuruluşları üzerine hazırlamıştır.

Adler Central Europe Fakülte üyesi ve Adler International Learning Central Europe sertifikalı koçu olan Dr. Ebru Nurluoğlu; Institute for life Coaching Training, Adler, ORSC Örgüt – İlişki Sistemleri, Ralph Watson NLP Practitioner vb. farklı koçluk programlarını tamamlamıştır. Koçluk alanında pek çok sertifikası vardır. Koçların mentoru olma yetkisini veren uluslararası sertifikasyona da hak kazanmıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu ICF üyesidir. PCC, ACPC, ACT, CLC unvanlarının sahibidir.

Profesyonel koç ve kişisel gelişim uzmanıdır. Ağırlıklı olarak üst düzey yönetici, takım ve değişim koçluğu yapmaktadır. Koçluğa, danışanın farkındalık geliştirmesine aracılık ederek,  hayalindeki geleceği yaratma sürecindeki yol arkadaşlığı olarak yaklaşmaktadır. Dr. Ebru Nurluoğlu, kurumlara verdiği eğitimlerin yanı sıra ilişki yönetimi, itibar, imaj, kişisel gelişim, zor insanlarla iletişim, yönetim becerileri gibi konularda profesyonellere ve bireylere kişisel danışmanlık yapmaktadır.

Dr. Ebru Nurluoğlu’nun önemli bir başarısı şirket verimliliğini artırmak üzere kendi geliştirdiği “ilişki yönetimi ve iletişim anayasası” atölyeleridir. Dr. Ebru Nurluoğlu şirket verimliliğini artırma iddiası taşıyan “Mutluluk Okulu” adlı konseptin de yaratıcısıdır. “Mutluluk Okulu” aynı zamanda öğrencilerden ev hanımlarına, çalışan genç kesimden emeklilere geniş yelpazedeki kitleye hizmet vermek üzere tasarlanmıştır.

Dr. Ebru Nurluoğlu’nun eğitimlerine katılan hemen herkes, onun öğretme tekniklerine olan hâkimiyetine ve işine olan aşkına tanık olma fırsatını bulmaktadır. Koçluk çalışması yaptığı kişilerse, Dr. Nurluoğlu’nun kendileriyle paylaştığı tekniklerle iş ve özel yaşamlarında daha doyumlu ilişkilere, daha yapıcı iletişime ve bilinçli başarılara kavuştuklarını ifade etmektedir. Koçluk çalışmalarını kendi hayatını da en iyi betimleyen “insana değer, mutluluk, özgünlük” değerleri ile pekiştirmektedir.

Dr. Ebru Nurluoğlu, azim ve yardımseverlikle bezeli öncü hayat hikâyesiyle de ilham alınacak bir kişilik. Nurluoğlu Türkiye’de ihtiyaç sahiplerine düzenli yardım etmeyi ülkemizde alışkanlık haline getirmek üzere sistematik çalışmalar yapmış ilk kişilerden biri. Ülkede yardımseverliği yayma misyonunu o denli tutkuyla üstlenmişti ki, bunu kendi üniversite kariyeri ve çalışma hayatının her zaman üstünde tuttu.1990’lı yılların başında kurduğu vakıf ve gerçekleştirdiği saha çalışmaları ile bugüne dek Türkiye’nin dört bir yanına yardım gönderilmesini sağladı ve “düzenli eşya, kitap, gıda vb. yardımı” kavramının evlerde, işyerlerinde, okullarda benimsenmesinde öncülük etti. (www.aipvakfi.org)

Dr. Ebru Nurluoğlu, kendini bir dünya vatandaşı olarak tanımlıyor. Nitekim yazar farklı kültürlerin mutluluğa yaklaşımlarını gözlemlemek üzere Kamboçya’dan Peru’ya dünyanın farklı ülkelerinin en ücra köşelerine sıkça seyahat ediyor.

Dr. Ebru Nurluoğlu’na dair daha fazla güncel bilgiyi “www.ebrunurluoglu.com” adlı bloğundan takip edebilirsiniz.