Beliz Biber Türel

Untitled-5 copy Beliz Biber Türel, 1979 İstanbul doğumludur.  2000 yılı, iletişim fakültesi, halkla ilişkiler bölümü mezunudur. Reklam sektöründe, yazılı ve görsel basında 10 yılı aşkın süreyle profesyonel iş hayatını sürdürmüştür.

2013 yılında Los Angeles’da Anthony Robbins’in “Unleash the Power Within” (İçindeki Devi Uyandır) seminerine katılıp “fire walker” ünvanı alması ile profesyonel koç olma yolculuğuna başlamıştır. Bu seminerde Beliz, kalıplarının kırılmasını ve en net doğru bildiklerinin dahi değişebildiğini deneyimlemiştir. Şimdi bu değerli deneyimini yaşam koçu olarak danışanlarına da yaşatmaktadır.

Koçluğunu geliştirmek ve danışanlarına daha verimli olabilmek için, Conflict Management Coaching (Çatışma Yönetimi Koçluğu), TA (Transaksiyonel Analiz), Facilitation ( Fasilitasyon Eğitimi), Mediical Coaching (Medikal Koçluk) ve Richard Bandler’ın yetkili eğitmeni Phillip Holt’dan NLP Practioner ve Master Practioner eğitimlerini tamamlamıştır. Deneyimli bir NLP uygulayıcısıdır.

Danışanlarının, kendi istekleri dışında, hayatlarının değişmek zorunda kalmasını yönetebilmelerini sağlayabilmeleri için Medikal Koçluk yöntemini kullanmaktadır. Beklenmeyeni yönetebilmek, kriz anları ile başa çıkabilmek için kişinin kendi gücünü keşfettiren bir yöntem uygulamaktadır.

Bireysel Gelişim Koçluğu, Çatışma Yönetimi Koçluğu ve Medikal Koçluk yapmaktadır. Aynı zamanda Kişisel Liderlik ve Bireysel Gelişim alanlarında eğitimler vermektedir. Akredite Sertifikalı Koç (ACC) ünvanını almış ve 300 saatin üzerinde koçluk yapmıştır.

Beliz Biber Türel’in en büyük amacı kişilerin kendilerini keşfetmelerine yardımcı olmaktır.  Bunu; her bir bireyin kendine has yöntemleriyle yapmasını sağlamaktadır. Yöntemleri arasında, danışanların daha etkin olması ve kişisel liderliklerini arttırması için farkındalıklarını keşfetmeleri ve geliştirmelerine destek vermek vardır.  Hayatının motto’su “Kendini Keşfet” tir.