Ahmet Süha Koçel

ahmetAhmet Süha Koçel  MBA, PCC

Ahmet Süha Koçel lisans derecesini ODTÜ Kimya Mühendisliği bölümü’nde tamamladıktan sonra Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde MBA lisansüstü eğitimi almıştır. AFS (American Field Service) bursu ile ABD de bir yıl okumuştur . 1987 yılında da Rotary International’ın Grup İnceleme Değişimi programıyla Avustralya’da bulunmuştur.

Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarında; üretimden, planlamaya, satış ve pazarlamaya bir çok fonksiyonel alanda 30 yıldan fazla üst düzey yöneticilik deneyimi vardır.

Genel Kalite Yönetimi konusunda bir çok eğitim alan Koçel aynı zamanda deneyimli bir NLP uygulayıcısıdır (Practioner ve Master Practitioner) ve ICF onaylı Koçluk Sertifikasyon programını ADLER Türkiye’de tamamlamıştır. 350 saatten fazla, Uluslarası Onaylı Koçluk Eğitim almıştır. Organizasyon ve Takım Koçluğu eğitimini tamamlamıştır.

Kurucusu olduğu ATKO Danışmanlık Ltd. Bünyesinde danışmanlık, eğitim ve koçluk vermeye başlayan Koçel, Türkiyenin en büyük havayolu şirketinde yönetici koçluğu yapmıştır. Bulunduğu sektör ve büyüklüğü ile Türkiyenin en büyük üretim komplekslerinden, hizmet sektöründeki yöneticilere koçluk yapmış, koçluk ve liderlik eğitimi vermiştir.

2000 saatten fazla İngilizce ve Türkçe koçluk deneyimi bulunan Ahmet Süha Koçel büyük ölçekli ve çok uluslu birçok projedeki kanıtlanmış liderliği, analitik düşünce yapısı ve problem çözme yeteneklerini, takımları ve bireyleri hedeflerine ulaştırma yolunda etkili bir şekilde kullanan kıdemli bir koç ve eğitmendir. ICF “Uluslararası Koçluk Federasyonu’nun PCC-Profesyonel Sertifikalı Koç- ünvanlı çok az sayıdaki Koçundan biridir. Adler Koçluk Okulunda, İngilizce ve Türkçe “Koçluk Eğitimi” vermektedir.

Çok iyi seviyede İngilizce konuşan Ahmet Süha Koçel evli ve iki çocuk babasıdır. Çevresinde “dinlemeyi bilen, güvenilir, paylaşmayı seven ve lider” kimliğiyle öne çıkan bir insandır. Karakteri ve hayata bakışını en iyi tanımlayan kelimeler “etkili”, “akış içinde olan” ve “paylaşım” olacaktır. Sevginin ve bilginin paylaşılarak çoğaldığının farkındadır ve bu ilkeyi yaşamının bir parçası olarak kullanarak koçluk yapmaktadır.